برطرف کردن سیاهی
04
دسامبر

تکنیک های برطرف کردن سیاهی استیل

از تمیز کننده های قوی استفاده نکنید.

به جای استفاده از براق کننده های قوی از تمیز کننده های معمولی استفاده کنید. جرم گیرهای قوی باعث ایجاد لک های سیاه یا زرد رنگ روی  استیل می شوند. بهترین براق کننده ها برای لوله استیل، نرده استیل ، حفاظ استیل و دیگر محصولات استیل،  جوش شیرین و سرکه سفید است

از پولیش استفاده کنید.

برای تمیز کردن وسایل استیل به خصوص سینک و اجاق گاز استیل، نیازی به استفاده از اسکاچ های خشن نیست. این اسکاچ ها روی وسایل خش می اندازند به جای آن از پولیش های نرم و لطیف استفاده کنید.
بهتر است از مواد تميزكننده كه منحصرا براي تميز كردن اجسام با جنس استيل ساخته شده­ اند، استفاده كنيد تا احتمال آسيب به نرده ­های استيل به حداقل ممكن برسد.

لكه هايی كه سخت پاک مي شوند

براي نرده ­های استيل با لكه­ های گريس يا روغن، مي ­توانيد از حلال­ هايی مثل استون يا الكل برای پاک كردن سطوح استفاده كنيد.

مواردی که در تعیین قیمت نرده استیل مؤثر هستند عبارت‌اند از:

 کیفیت نوع آلیاژ نرده استیل

 متراژ سفارش نرده استیل

مدل و طرح ظاهری نرده استیل

 مکان اجرای نرده استیل

یکی از نرده استیل رایج در ایران نرده استیل با آلیاژ 201 میباشد که در مقایسه با استیل 304 دارای مشکلاتی است: نرده استیل 201 به طور کلی 2.5 برابر بیشتر از نرده استیل 304 دارای منگنز میباشد، که منگنز عنصری سرطانزا میباشد به همین سبب نرده استیل 201 و حجم قابل ملاحظه منگنز در آن میتواند باعث مشکلاتی در سلامتی گردد. به دلیل وجود اندک کروم و نیکل در برابر رطوبت مقاومتی نداشته و در هوای مرطوب زنگ میزند و دچار تغییر رنگ میشود. به دلیل وجود کم نیکل و کروم از استانداردهای خارجی، بسیار این اندازه کم است و به همین دلیل قاچاق محسوب میشود و فروش آن ممنوع گردیده است. ولی قیمت نرده استیل 201 از نرده استیل 304 بسیار کمتر است ولی با اندکی تامل در معایب نرده استیل 201 متوجه خواهید شد که ضررهای بسیار زیادی را در مقابل قیمت کم آن در پی دارد.